XVI Festiwal Piosenki Przedszkolnej

XVI FESTIWAL PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ

Zgodnie z tradycją Przedszkole Nr 3 im. Jasia i Małgosi w Sławnie przy współpracy Sławieńskiego Domu Kultury, już po raz 16 było organizatorem Festiwalu Piosenki Przedszkolnej. Honorowy patronat nad festiwalem objął Burmistrz Miasta Sławno – p. Krzysztof Frankenstein.

7 czerwca 2015r. sceną sławieńskiego amfiteatru zawładnęli najmłodsi artyści z 9 przedszkoli – łącznie zaprezentowało się 104 wykonawców reprezentujących następujące placówki:

• Niepubliczne Przedszkole „Radosny Maluch” w Sławnie z piosenką: „Na cztery i na sześć”,
  • Przedszkole w Malechowie z piosenką „Na podwórku”,
  • Niepubliczny Punkt Przedszkolny „Dobry Start dla Najmłodszych” w Laskach z piosenką „Dżungla”,
  • Niepubliczne Przedszkole „Słoneczko” w Sławnie z piosenką „Do szkoły gotowi. Start”,
  • Przedszkole przy Zespole Szkół im. M. Kopernika w Ostrowcu z piosenką „Mucha w mucho locie”,
  • Przedszkole Nr 1 im. Kubusia Puchatka w Sławnie z piosenką „Moja mama pracuje jak pszczoła”,
  • Przedszkole Nr 2 im. Jana Brzechwy w Sławnie z piosenką „Na raz, na dwa”,
  • Przedszkole Nr 4 im Krasnala Hałabały w Sławnie z piosenką „Kolorowe kredki”
  • Przedszkole Nr 3 im. Jasia i Małgosi w Sławnie z piosenką „Idzie do nas wiosna”.

Poziom prezentowanych piosenek był bardzo wysoki. Uwagę publiczności przykuwały nie tylko możliwości wokalne, ale także stroje i choreografia.

Młodych wokalistów oceniał Burmistrz Miasta Sławno oraz Dyrektorzy Sławieńskich Przedszkoli, którzy jednogłośnie przyznali 1 miejsce wszystkim wykonawcom prezentującym się podczas festiwalu. Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

Gościnnie, na zakończenie festiwalu wystąpiły dzieci z Przedszkola Nr 3: dzieci 6 letnie zaśpiewały piosenkę pt.”Na raz”, natomiast 4 latki zatańczyły taniec ludowy – polkę.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę, zaangażowanie nauczycieli i rodziców oraz zapraszamy na XVII Festiwal Piosenki Przedszkolnej za rok.

Relacja 2015-06-10, 21:39 | autor: Barbara Oleksik