Zajączek Wielkanocny w przedszkolu

zajc-gifg_exsrqsr

ZAJĄC WIELKANOCNY W PRZEDSZKOLU

Miesiąc kwiecień wprowadził do Przedszkola nr 3 im. Jasia i Małgosi atmosferę zbliżających się świąt. Dzieci poznawały zwyczaje i tradycje świąteczne: malowały pisanki, wyklejały kurczaczki i zajączki, wykonywały palmy oraz dekoracje świąteczne. Zwyczaj chowania upominków przez Zajączka Wielkanocnego, który przywędrował do nas z Niemiec wszystkim przedszkolakom jest dobrze znany. Dlatego 16 kwietnia każdy przedszkolak przyniósł z domu koszyczek z upominkiem dla zajączka. Wielką atrakcją dla dzieci było szukanie śladów zająca w kuchni, salach przedszkolnych oraz korytarzach. Zajączek zrobił jednak niespodziankę dzieciom, zostawiając koszyczki wielkanocne ze świątecznymi prezentami pod krzaczkami na placu zabaw obok przedszkola. Trzeba przyznać, że Zajączek sprytnie ukrył koszyczki, ponieważ niektóre dzieci długo ich szukały. Był to wspaniały dzień, pełen wrażeń i niespodzianek, który zapadnie na długo w pamięci dzieci.

Relacja 2014-04-17, 19:41 | autor: Barbara Oleksik