Bezpieczny przedszkolak...

W miesiącu wrześniu w oddziale sześciolatków rozpoczęliśmy realizację programu „ABC bezpiecznego przedszkolaka. Zasady ruchu drogowego” autorstwa Emilii Rakowskiej. Zawiera on zagadnienia z zakresu edukacji komunikacyjnej, której celem jest kształtowanie umiejętności poprawnego zachowania się dziecka na drodze. Na zajęciach to Kuba wcielił się w policjanta,który dokonuje interwencji po wypadku samochodowym,Hania jako pani doktor przyjmuje zgłoszenie i udziela pomocy medycznej,Szymon natomiast dzielny strażak gasi pożar płonącego auta. Bohaterom scenek bardzo spodobał się ten rodzaj aktywności,dzięki zabawie dzieci poznały i utrwaliły telefony alarmowe oraz dowiedziały się jak ważna i odpowiedzialna jest praca służb ratujących życie.
Relacja 2013-10-21, 17:24 | autor: Barbara Oleksik