Teatrzyk ,,Futerko Jeżyka"

W środę 9 stycznia gościliśmy w przedszkolu aktorów z teatru Horyzont, którzy zaprezentowali nam bajkę pt. „ Futerko jeżyka”. Jest to opowieść o jeżyku, który martwi się tym, że dzieci go nie lubią, bo nie jest milutkim i mięciutkim zwierzątkiem. Zatroskany rozmyśla, w jaki sposób wymienić kolce na piękne futerko. W tym czasie spotyka leśnego czarownika- chochlika, który obiecuje mu pomóc. Jednak Tuptuś nie wie, że jest to podstęp. Za sprawą czarodziejskiego zaklęcia zamienia się w mięciutką owieczkę. Od tej pory główny bohater wpada w ogromne tarapaty. Poprzez niebezpieczeństwa jakie doświadczył przekonuje się , że kolce go chronią i są najwspanialszym „futerkiem” Treść bajki uświadamia dzieciom, że nie zawsze to co ładne jest dobre oraz, że nie powinno się oceniać innych po wyglądzie bądź po tym co posiadają.
Komunikat 2019-01-10, 18:59 | autor: Wioleta Markiewicz