JASEŁKA 2018

Tradycją naszego przedszkola w okresie Świąt Bożego Narodzenia, stały się przedstawienia jasełkowe w wykonaniu najstarszych przedszkolaków. Również w tym roku 6-latki z grupy "Sowy" przygotowały dla wszystkich przedszkolaków oraz zaproszonych gości inscenizację związaną z biblijną i ludową tradycją Bożego Narodzenia. Dzieci doskonale wcieliły się w powierzone im role. Prezentując swoje aktorskie zdolności wprowadziły gości w melancholijny nastrój oczekiwania na zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami, wkomponowanymi w całość przedstawienia. Uwieńczeniem jasełek był występ dzieci ze Szkoły Muzycznej w Sławnie.

Po części artystycznej Krzysztof Frankenstein, burmistrz Sławna złożył wszystkim przedszkolakom oraz pracownikom naszego przedszkola życzenia zdrowych, wesołych Świąt Bożego Narodzenia.
Po pięknym przedstawieniu przyszedł czas na dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń. Wszyscy zebrani udali się na uroczystą wieczerzę wigilijną…
Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.
Komunikat 2018-12-20, 18:28 | autor: Wioleta Markiewicz