Bezpieczny przedszkolak - ćwiczenia praktyczne.

W poniedziałek 29 kwietnia, nasze przedszkole odwiedziła pani Policjant.

Spotkanie rozpoczęło się pogadanką na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz umiejętności jazdy na rowerze. Pani Policjant zwróciła uwagę na konieczność zachowania ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię po pasach, i z pomocą sygnalizacji świetlnej, uświadmoniła potrzebę jeżdżenia na rowerze w kasku ochronnym. Gość nie tylko opowiadał, ale również zaprosił przedszkolaki do ćwiczeń praktycznych. Na pobliskim przejściu dla pieszych, przedszkolaki wraz z panią Policjant utrwalały zasadę bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię po pasach. Dzięki ćwiczeniom dzieci utrwaliły zasady prawidłowego poruszania się w grupie, konieczność stosowania znaków odblaskowych. Była to bardzo pouczająca lekcja o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, która na pewno pozostanie dzieciom na długo w pamięci!

Relacja 2013-05-04, 14:07 | autor: Barbara Oleksik