DZIEŃ ZIEMI - barwny korowód ulicami miasta

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Wszyscy ludzie- przyjaciele Ziemi- robią coś, aby Ziemia stała się piękniejsza, zdrowsza i bezpieczniejsza dla wszystkich. Tego dnia każdy z nas powinien pomyśleć, co może zrobić w swoim najbliższym otoczeniu, aby ulżyć Ziemi i zaprzyjaźnić się z nią. Nasz Dzień Ziemi zaczęliśmy od wspólnego spotkania, na którym opracowaliśmy kodeks Młodego Ekologa. Nie zabrakło zabaw: konkurs Eko - zgadywanki, wspólne śpiewanie piosenek o tematyce wiosennej, quiz ekologiczny. Każdy przedszkolak zobowiązał się być strażnikiem i opiekunem przyrody. Punktem kulminacyjnym z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi był przemarsz ulicami miasta w "Barwnym Korowodzie dla naszej Planety Ziemi".

Relacja 2013-05-04, 13:08 | autor: Barbara Oleksik