Smerfy poznają zawody – spotkanie z fryzjerką

W minionym tygodniu Smerfy poznawały różne zawody. Dzieci poznały bliżej pracę lekarza , malarza, kucharki, piekarza. Przedszkolaki rozpoznawały przedmioty charakterystyczne dla poszczególnych zawodów oraz wykonały pracę plastyczne związane z danymi zawodami.
Poznając zawód piekarza od praktycznej strony dzieci lepiły pieczywo z masy solnej. Praca z masą solną dostarczyła im wiele radości, a ich trud został nagrodzony pysznymi babeczkami.
W następnym dniu naszą grupę odwiedziła prawdziwa fryzjerka. W dodatku dobrze znana dzieciom, bo była to mama Zuzi, z naszej grupy.
Ku radości przedszkolaków przyniosła dużą torbę, a w niej wszystko, czego potrzebuje fryzjer: nożyczki, grzebień, wałki, prostownicę, suszarkę, lokówkę, piankę do włosów, lakier, kolorowe spineczki i brokat.
Pani Ania zaprezentowała także swoje umiejętności czesząc chętne dzieci.
Dla przedszkolaków była to bardzo ważna i cenna lekcja, gdyż miały okazję podpatrzeć trudną, wymagającą precyzji i cierpliwości pracę fryzjerki.
DZIĘKUJEMY!!!
Relacja 2018-03-11, 21:30 | autor: Wioleta Markiewicz