Zajęcia kulinarne

W piątek 29 września dzieci z grupy „Biedroneczki” na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Dzieci przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, brzoskwinie, nektarynki, kiwi, winogrona. Każdy ochoczo zabrał się do pracy. Przedszkolaki dokładnie umyły rączki, potem ubrały fartuszki, w których wyglądały jak prawdziwe kuchciki. Każdy dostał tackę, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatka udała się, wyszła wspaniale!
Relacja 2017-10-03, 18:14 | autor: Marta Fleran