Dzień Piegów

Skąd biorą się piegi? Dlaczego niektórzy się ich wstydzą? Czy to powód żeby się z kogoś śmiać? Z okazji dnia piegów staraliśmy się z przedszkolakami odpowiedzieć na te pytania. Na początek dzieci obejrzały fragment filmu pt. „Akademia Pana Kleksa”. Dzieci dowiedziały się że piegi Pana Kleksa były magiczne, kolorowe rozdawane w nagrodę wyróżniającym się uczniom. Przypomnieliśmy sobie również znanych bohaterów z piegami takich jak Pippi Langstrump, Pan Kleks, Pysia- bohaterka bajki „Domisie”. Na zakończenie zajęć dzieci ozdobiły „Biedronkę” przygotowanymi „piegami”.
W tym dniu dzieci mogły doświadczyć na własnej skórze, jak to jest być piegowatym, bowiem na wszystkich twarzach pojawiły się namalowane piegi.

Relacja 2017-06-14, 20:43 | autor: Wioleta Markiewicz