DZIEŃ KSIĄŻKI

23 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Książki. W naszym przedszkolu również postanowiliśmy uczcić ten dzień pod hasłem ,, Czytam i wiem coraz więcej ''. Z okazji Dnia Książki dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione baśnie, wiersze i opowiadania, które chętnie prezentowały innym. Wypowiadały się na temat, jak należy dbać o książki, aby się nie niszczyły. Dzieliły się z innymi swoimi wrażeniami, doświadczeniami, a także przeżyciami. Biedroneczki - dzieci z najmłodszej grupy wybrały się do biblioteki. Pani bibliotekarka w bardzo ciekawy sposób wprowadziła dzieci w tajniki bibliotekarstwa, oprowadziła dzieci po bibliotece. Z pewnością wszystkie te działania przyczynią się do większego zainteresowania dzieci książkami i nauczą szacunku do nich.

Relacja 2017-04-29, 21:24 | autor: Wioleta Markiewicz