DZIEŃ ZIEMI

W dniu 21 kwietnia w naszym przedszkolu świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji nasze Przedszkole odwiedziła Pani A. Krzemińska pracownik Nadleśnictwa Sławno, która w ciekawy sposób przedstawiła dzieciom mnóstwo ciekawostek o tym, jak dbać o naszą planetę, co zrobić, aby była czysta i piękna.
Pani Ania przypomniała dzieciom o podstawowych zasadach zachowania się podczas leśnych wycieczek, uświadomiła dzieciom jak ważna jest ekologia i jak należy postępować, na co dzień, by naszą planetę Ziemię nie zasypały śmieci. Dzieci dowiedziały się jak powinny szanować i dbać o przyrodę. Z okazji Dnia Ziemi otrzymaliśmy z rąk Pani Ani prezent od Nadleśnictwa Sławno- drzewko (klon Jawor), które nazwaliśmy „JAŚ”. Drzewko zasadzimy w naszym przedszkolnym ogrodzie.
Na zakończenie spotkania każdy przedszkolak otrzymał od naszego gościa kolorowankę.
Serdecznie dziękujemy Pani A. Krzemińskiej za przybycie oraz przyrodnicze ciekawostki.
Punktem kulminacyjnym z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi był przemarsz ulicami osiedla w "Barwnym Korowodzie dla naszej Planety Ziemi".
Relacja 2017-04-24, 21:23 | autor: Wioleta Markiewicz