Koncepcja pracy

Nasze Przedszkole zapewnia wszystkim dzieciom opiekę, wychowanie w atmosferze akceptacji i bezpieczeństwa oraz nauczanie dziecka w wieku przedszkolnym. Realizujemy podstawę programową wychowania przedszkolnego, posługujemy się programem "Zanim będę uczniem" Elżbiety Tokarskiej i Jolanty Kopały.

KONCEPCJA PRACY PRZEDSZKOLA NR 3 im. JASIA I MAŁGOSI

Zgodnie z najnowszymi osiągnięciami pedagogiki i psychologii zajęcia z dziećmi prowadzone są metodami aktywizującymi ich wszechstronny rozwój.

Przygotowana metodycznie kadra pedagogiczna wykorzystuje w swojej pracy, oprócz tradycyjnych metod dydaktycznych, również:

• Metodę Dobrego Startu M. Bogdanowicz,
  • elementy muzykoterapii,
  • Metodę Pedagogiki Zabawy.

Praca oparta jest także na Metodzie Kinezjologii Edukacyjnej P.G. Dennisona. Metoda Kinezjologii Edukacyjnej polega na wykonywaniu prostych ćwiczeń fizycznych, których celem jest podniesienie potencjalnych zdolności uczenia się dzieci. Angażuje ona obie strony ciała, przez co równomiernie uaktywnia obie półkule mózgowe, a tym samym stymuluje wymiar lateralizacji, wyzwala wymiar koncentracji i relaksuje. Głównym zadaniem tej metody jest usunięcie w naszym ciele blokad, które są przyczyną niepowodzeń. Stosujemy również elementy artterapii, która poprzez działalność artystyczną pozwala dziecku wyrazić własne emocje.

PROGRAM WYCHOWAWCZY PRZEDSZKOLA